February 2, 2020 6:00 pm - 8:30 pm Golden West College
15744 Goldenwest St
Huntington Beach, CA 92647
METİN UCA
AMERİKA TURNESİ

2 Şubat 2020, Pazar, Saat 18:00
Golden West College
15744 Goldenwest St
Huntington Beach, CA 92647

Metin Uca, tarihteki ilgi çekici hikâyeleri kendine özgü eğlenceli üslubuyla sahneye taşıdığı iki perdelik “Bunu mu Demek İstedim?” isimli oyunuyla, sizi tarihte hiç bilmediğiniz, hiç duymadığınız çok eğlenceli bir yolculuğa çıkarıyor

Bugüne kadar aklınıza hiç gelmeyen, neden bulunduğunu, nasıl olduğunu sorgulamadığınız ama duyduğunuzda ağzınızın bir karış açık kalacağı hikayelerden oluşan bu keyifli komedi Amerika’da seyirciyle buluşuyor.

Çatalın üçüncü dişi nasıl bulundu?
Pantolon düğmeleri yerine daha önce ne kullanılıyordu?
Tarih bize anlatılan büyük adamların tarihi mi, yoksa küçük detaylar her şeyi değiştirir mi?

Hitit usülü kaburga dolmasından Arap’ların alkolü bulmasına, kestane yerken dünya değiştiren Papa’lardan Abdülhamid’in baş hafiyesi, oyunlara konu olmuş Fehim Paşa’nın hiç inanamayacağınız, ağzınızı iki karış açık bırakacak içki arkadaşına kadar hiç bir yerde duymadığınız küçük tarihi öyküler…

Oyunda ilk kez kaka tanrısıyla tanışan, kaybedilen savaşların nasıl içecek adlarına döndüğüne şaşıran seyirciler, kadın-erkek ilişkileri, yeme- içme kültürü ve tuvalet üstüne akıl karıştıran sorulara gülerek yanıtlar buluyor.

Hepsi Çok Püsür’lü Tarihi Komedi; Bunu mu Demek İstedim? ’de.

Metin Uca Kimdir?

Sunucu, yazar, seslendirme sanatçısı Metin Uca, 13 Kasım 1961’de doğdu. Babası Hakkarili annesi Bilecikli olan; kimya mühendisliği, jeoloji mühendisliği ve tiyatro eğitimleri alan Uca, 1987 yılında kazandığı Anadolu Ajansı sınavıyla muhabirliğe başladı. 1989 yılında TRT’ye geçen Metin Uca, daha sonra Kanal D, Show TV, Atv, Star TV gibi kuruluşlarda muhabirlik, programcılık yaptı. Çok sayıda gazetecilik ve televizyonculuk ödülünün sahibi olup CHP içinde aktif siyasetlede uğraşmıştır.

1999 yılından itibaren kendi özgün sabah programları, yarışma programları ve sahne gösterileri ile İstanbul’da çalışmaya başladı. Geniş toplumsal kesimlerin sevdiği programlara sunucu, yapımcı olarak imza attı. 1999-2003 yılları arasında Türkiye’nin en özgün ve eğlenceli sabah haber şovu Günaydın Türkiye’yi Star ekranlarında sundu. 700 bölüm yayınlanan Passaparola ve TRT’de 180 bölüm yayınlanan Miras adlı programların sunucusu ve yaratıcı ekibinde yer alan Uca, Maydanoz, Büyüklere Masallar, Pişti isimli stüdyo programlarıyla da Show TV, ATV ve Star TV gibi kanallarda çalışmalarını sürdürdü.. Tek kişilik gösterilere de çıkan ve seslendirme çalışmaları yapan sanatçının yayınlanan 3 Adet kitabı toplam 300 bine ulaşan satış rakamıyla yaşadığımız günlere neşeli bir bakış ortaya koymaktadır.

Tüm sokak hayvanlarının hamisi, koruyucusu olan ve “iyi sandığı derecede” İngilizce bilen Metin Uca evsiz ve hiç çocuk babasıdır.

Yerinizi seçmek ve biletinizi satın almak için alttaki Bilet Satın Al‘a tıklayınız.