September 24, 2019 7:30 pm - 10:00 pm Cygnet Theatre
4040 Twiggs St
San Diego, CA 92110

NİLGÜN BELGÜN
AMERİKA TURNESİ

24 Eylül 2019, Salı, Saat 19:30
Cygnet Theatre
4040 Twiggs St
San Diego, CA 92110

Her zaman neşeli, kendisiyle barışık, enerjik ve yıllara meydan okuyan usta sanatçı Nilgün Belgün, büyük ilgi gören “İçimdeki Kadın: Aşk ve Komedi” isimli kitabından sahneye uyarlanan “Nilgün Belgün’le Aşk ve Komedi” isimli müzikli danslı gösterisinde, muhteşem sahne performasıyla, hayatını, anılarını ve yaşadıklarını, şarkılar ve danslarla, kimi zaman hüzün kimi zaman kahkahalar eşliğinde anlatarak Amerika’daki sevenleri ile de buluşuyor.

Nilgün Belgün kimdir?
Nilgün Belgün, 18 Mart 1953 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Çocukluğu Büyükada’da geçmiş. Özel Şişli Lisesi’nde okumuştur. İstanbul Belediye konservatuarı Şan ve Tiyatro Bölümünden mezun olmuş, 1973 yılında Devekuşu Kabare Tiyatrosu’nda “Haneler” oyunuyla profesyonel oyuncu olarak başlamıştır. Daha sonra Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu, Levent Kırca Tiyatrosu, Dormen Tiyatrosu, Tiyatro İstanbul, Gencay Gürün gibi topluluklarda çalışmıştır.

Nilgün Belgün birçok sinema filmi ve dizi filmlerde rol almış, 1993 yılında ise Milliyet Gazetesi tarafından yılın en iyi TV – Komedi Kadın Oyuncusu seçilmiştir.

Nilgün Belgün 3 yıl boyunca, Türkiye Menopoz ve Osteoporoz Derneği ile birlikte tüm Türkiye genelinde “Kadını Bilinçlendirme” kampanyasında çalışmalar yapmış. Ayrıca, Parkinson hastalığıyla ilgili de 2 yıl boyunca sağlık çalışmalarında yer almıştır.

Nilgün Belgün Tiyatro İstanbul’da oynadığı “Tepetaklak” oyunuyla yılın en iyi komedi kadın oyuncusu olarak 8 tane ödül almıştır. TV 8’de “Hafta İçi Hergün Nilgün Belgün” adlı sabah programını yapmıştır. 30 kadar sinema filminde yer almış, 14 farklı tiyatro oyunu sergilemiş ve bu zaman zarfında 3 Adet de kitabı yayınlamıştır.

Yerinizi seçmek ve biletinizi satın almak için alttaki Bilet Satın Al‘a tıklayınız.